Reklama

Reklama

Premier Netanjahu trafił do szpitala

Premier Izraela Benjamin Netanjahu przechodzi w szpitalu badania po infekcji, którą przeszedł dwa tygodnie wcześniej i której - zdaniem jego osobistego lekarza - nie wyleczył - poinformował rzecznik premiera Dawid Baker.

Netanjahu trafił do szpitala z wysoką gorączką i kaszlem. Decyzję o hospitalizacji podjął jego osobisty lekarz Cwi Berkowic, który uznał, że 68-letni premier nadal cierpi z powodu choroby, na którą zapadł w połowie marca.

Przez pięć kolejnych dni w marcu Netanjahu odwoływał wszystkie zaplanowane wystąpienia i spotkania.

"Premier nie znalazł czasu na to, by w pełni wrócić do zdrowia, i objawy pogorszyły się" - poinformował Baker.

W szpitalu Hadassa w Jerozolimie lekarze podejmą po badaniach decyzję, czy premier wróci do domu, czy zostanie jeszcze zatrzymany - podaje EFE, powołując się na izraelską prasę.

Reklama

Reuters przypomina, że Netanjahu zachorował w okresie, który był dla niego szczególnie stresujący ze względu na toczące się przeciw niemu dochodzenia policyjne w trzech różnych sprawach związanych z zarzutami o korupcję.

W poniedziałek policja przesłuchała Netanjahu i jego żonę w związku z jego domniemanymi interesami o charakterze korupcyjnym z przedstawicielami największej w kraju firmy telekomunikacyjnej Bezeq. To dziewiąte przesłuchanie premiera w sprawach korupcyjnych.

13 marca rządząca w Izraelu koalicja z trudem znalazła wyjście z kryzysu, który mógł obalić rząd Netanjahu; po kilku dniach konfliktów większość poparła ustawę ws. służby wojskowej, która podzieliła koalicjantów premiera.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy