Reklama

Premier Morawiecki rozpoczął wizytę w Berlinie

Od ceremonii oficjalnego powitania przed Urzędem Kanclerskim w Berlinie rozpoczęło się w piątek spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rozmowy mają dotyczyć współpracy politycznej i gospodarczej, przyszłości UE oraz polityki migracyjnej.

O godz. 12.20 rozpoczął się lunch roboczy szefów rządów Polski i Niemiec. Następnie - o godz. 13.15 zaplanowano spotkanie polityków z mediami.

W niedawnej rozmowie z PAP premier Morawiecki zapowiadał, że jego wizyta w Niemczech ma wzmocnić potencjał współpracy politycznej i gospodarczej między krajami. Jednocześnie ocenił, że relacje polsko-niemieckie mogą układać się jeszcze lepiej niż do tej pory.

"Współpraca na niwie gospodarczej, handlowej kwitnie, Polska jest jednym z najważniejszych partnerów dla Niemiec. Również Niemcy są naszym kluczowym partnerem handlowym. Ale też widać wyraźnie, że modele biznesowe naszych przedsiębiorców są podobne i komplementarne do tych po stronie niemieckiej" - mówił PAP szef rządu.

Reklama

"Polska jest średniej wielkości gospodarką otwartą i chcemy kooperować jak najszerzej na świecie, a Niemcy są jednym z naszych absolutnie kluczowych partnerów" - podkreślił Morawiecki.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy