Reklama

Reklama

Premier miała mówić o oszczędzaniu energii. Wtedy wręczono jej karteczkę

Nowa premier wielkiej Brytanii Liz Truss tuż przed swoim wystąpieniem otrzymała notatkę z ważną informacją. To wtedy - jak podają brytyjskie media - szefowa rządu dowiedziała się o stanie zdrowia 96-letniej królowej Elżbiety II.

Premier Liz Truss miała właśnie przedstawić Izbie Gmin swoje plany na walkę z kryzysem energetycznym. Wtedy - jak relacjonuje "Daily Mail" - wręczono jej karteczkę. Znajdowała się na niej informacja o pogarszającym się stanie zdrowia królowej Elżbiety II. 

Kartka krążyła też między deputowanymi. Na nagraniach z sali obrad widać, jak podają ją sobie i czytają z poważną miną.

"Cała Wielka Brytania jest głęboko zaniepokojona" - przekazała później premier Liz Truss. "Moje myśli - i myśli ludzi w całej Wielkiej Brytanii - są w tym czasie z Jej Wysokością Królową i jej rodziną" - dodała. 

Reklama

Królowa Elżbieta II. Pogorszył się jej stan zdrowia

Królowa Elżbieta II jest "pod nadzorem medycznym" w rezydencji Balmoral w Szkocji. Lekarze zaniepokoili się jej stanem zdrowia - podały służby prasowe Pałacu Buckingham.

W drodze do Balmoral jest następca tronu książę Karol i jego żona Kamila, którzy przebywali na terenie Szkocji - relacjonuje "Daily Mail". W Windsorze jest natomiast książę William, ale - jak czytamy - również wybiera się do swojej babci. Nie jest jasne, czy udaje się tam książę Harry. 

Stacja BBC przerwała nadawanie zwykłego programu, informując o "powadze sytuacji". Dziennikarze występują ubrani na czarno. Przed Pałacem Buckingham w Londynie gęstnieje tłum Brytyjczyków martwiących się o 96-letnią monarchinię.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy