Reklama

Reklama

Pracownicy Amazona chcą znów strajkować, by zakłócić realizację zamówień z Black Friday

Związek zawodowy Verdi wezwał w niedzielę do strajku pracowników amerykańskiej firmy Amazon w Niemczech, po raz drugi w ciągu tygodnia, aby zakłócić realizację zamówień po wyprzedażach z okazji Black Friday.

Według związkowców strajk ma rozpocząć się na nocnej zmianie w poniedziałek i zakończyć pod koniec drugiej zmiany we wtorek. Poprzednia akcja protestacyjna, w której udział wzięło 500 pracowników Amazona, trwała trzy dni - od czwartku do soboty.

Verdi wraz z innymi związkami od 2013 r. organizuje strajki w Amazonie w Niemczech, największym po USA rynku tego giganta branży e-commerce. Związkowcy liczą, że uda im się nakłonić pracodawcę do uznania układów zbiorowych, którymi objęci są pracownicy w innych firmach.

Amazon odpowiada: Pensje są doskonałe

Rzecznik Amazon oświadczył, że firma "oferuje doskonałe" pensje i świadczenia oraz bezpieczne warunki pracy, porównywalne z oferowanymi przez innych głównych pracodawców w regionie.

Reklama

Amerykański gigant handlu detalicznego odnotował wzrost sprzedaży na całym świecie, gdy ograniczenia zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa sprawiły, że konsumenci zaczęli masowo kupować przez internet. To z kolei utrudniło konkurowanie niektórym sklepom stacjonarnym.

Verdi uważa, że jest to argument za podniesieniem płac pracownikom, wskazując, że nie byli oni wystarczająco chronieni przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy