Reklama

Reklama

Pożary w Grecji. Polscy strażacy przedłużają misję

"Mieli wracać w piątek, ale na prośbę władz greckich przenoszą się pod Ateny, gdzie będą walczyć z dwoma nowymi pożarami, które rozwijają się niezwykle groźnie. Polscy strażacy to marka w Europie" - napisał wiceszef MSWiA na Twitterze. "Trzymany za Was kciuki" - dodał.

Również Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że polscy strażacy zostają jeszcze w Grecji. "W związku z wystąpieniem nowych ognisk pożarowych strona grecka wystosowała ponownie prośbę o pomoc. Misja zostaje przedłużona" - poinformowano.

W poniedziałek nowy pożar wybuchł w pobliżu portowej miejscowości Lawrio, ok. 60 km na południe od Aten. Władze zarządziły ewakuację domów w tej okolicy. Pożar wybuchł w okolicy o niskiej roślinności, ale z powodu silnego wiatru strażacy mają trudności z opanowaniem jego przeniesienia się na pobliskie sosny.

W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło ponad 500 pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni C. Władze ostrzegły w poniedziałek przed wybuchem kolejnych pożarów. Według mapy prognozującej ryzyko wybuchu pożarów, wydanej prze Agencję Ochrony Cywilnej, za szczególnie narażone uważa się cztery regiony kraju: Attykę, Grecję Środkową, Peloponez i północną część Morza Egejskiego, a zwłaszcza wyspę Chios.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy