Reklama

Reklama

Pożary szaleją w Kalifornii i Nowym Meksyku

Cztery ośrodki pożarów w północnej części stanu Kalifornia zagrażają setkom domów. Zagrożenie pożarowe w zmagającym się z dotkliwą suszą stanie Nowy Meksyk zmusiło władze do zamknięcia parku narodowego Carson National Forest.

W Kalifornii najgroźniejszy jest pożar w Lake County, w pobliżu parku narodowego Mendocino National Forest, odległym o 110 km na północny zachód od stolicy stanu - Sacramento.

Według władz stanowych żywioł zniszczył już 22 domy i spopielił prawie 5 tys. hektarów lasów i zarośli.

Jak poinformował we wtorek rzecznik szeryfa Lake County por. Corey Paulich, pożar zmusił do ewakuacji ponad 1,5 tys. osób. Z płomieniami walczy ponad 1,4 tys. strażaków. Dotychczas pożar opanowano w zaledwie 5 procentach.

Gubernator Kalifornii Jerry Brown wprowadził w Lake County stan wyjątkowy.

Reklama

Władze stanu Nowy Meksyk zapowiedziały, że od środy zamknięty zostanie z powodu zagrożenia pożarowego park narodowy Carson National Forest, jeden z największych w USA. Jego powierzchnia wynosi 566 tys. hektarów i jest większa niż powierzchnia stanu Delaware. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy