Reklama

Reklama

Pożar wieżowca w Dubaju. Cały budynek w ogniu

W Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) płonął 35-piętrowy wieżowiec. Drapacz chmur, który cały stanął w płomieniach, znajduje się w pobliżu Burdż Chalifa, najwyższego budynku na świecie.

W poniedziałek wczesnym rankiem w 35-piętrowym wieżowcu w Dubaju w pobliżu Burdż Chalifa, najwyższego budynku na świecie, wybuchł pożar.

Jak widać na nagraniach w mediach społecznościowych, płomienie objęły cały budynek od zewnątrz.

Służby ugasiły już pożar. Na razie nie ma informacji, czy są jakieś osoby poszkodowane.

Seria pożarów w Dubaju

Seria pożarów wieżowców Dubaju w ostatnich latach ożywiła dyskusję na temat bezpieczeństwa okładzin i innych materiałów stosowanych w tym kraju. 

Pożar wybuchł m.in. w sylwestra 2015 r. w jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli i rezydencji w Dubaju w pobliżu Burdż Chalifa.

Reklama

Pożar wieżowca w Stambule

W połowie października do podobnego pożaru doszło w Stambule (Turcja). W dzielnicy Fikirtepe wybuch pożar 24-piętrowego wieżowca. Media społecznościowe obiegły nagrania, które pokazują cały budynek w płomieniach.

Ogień pojawił się na niższych kondygnacjach i wkrótce dotarł do najwyższej kondygnacji budynku. Burmistrz Stambułu poinformował, że nikt nie został ranny. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Reklama

Reklama

Reklama