Reklama

Reklama

Pożar w egipskim areszcie dla nieletnich. W ogniu zginęły dzieci

W areszcie dla nieletnich w stolicy Egiptu wybuchł pożar. Jak informują egipskie władze, zginęło co najmniej sześcioro dzieci, około 30 jest rannych.

Według relacji pracowników więzienia pożar nastąpił po walce na pięści między dwojgiem dzieci na jednym z oddziałów więzienia w kairskiej dzielnicy Marj, w pożarze spłonęło co najmniej sześcioro dzieci, rannych zostało około 30.

Nie znana jest przyczyna pożaru. Zdaniem państwowych mediów, wstępne śledztwo koncentruje się na hipotezie o zwarciu elektrycznym.

Państwowa gazeta Akhbar el-Jom poinformowała, że dzieci nie mogły uciec przed ogniem, ponieważ oddział był zamknięty.

Normy bezpieczeństwa i przepisy przeciwpożarowe są słabo egzekwowane w Egipcie, przypomina gazeta. W marcu w pożarze fabryki odzieży pod Kairem zginęło co najmniej 20 osób, a 24 zostały ranne.

Reklama

Według oficjalnej agencji statystycznej Egiptu w 2020 r. w kraju miało miejsce około 52 000 pożarów, w wyniku których zginęło 199 osób, w porównaniu z ponad 50 660 wypadkami w 2019 r., w których zginęły 252 osoby.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy