Reklama

Reklama

Pożar w centrum Moskwy. Podano liczbę ofiar

W centrum Moskwy w rejonie Placu Komsomolskiego wybuchł pożar, który objął powierzchnię ok. 2 tys. metrów kwadratowych - informuje portal Meduza. Są doniesienia o kilku ofiarach. To kolejny pożar w Rosji, do którego doszło w ciągu ostatnich kilku dni.

Ogień wybuchł w niedzielę po południu w dwupiętrowym budynku na placu Komsomolskim, w którym znajdował się magazyn kwiatów. Portal Meduza podał, że w budynku podczas pożaru doszło do eksplozji, która spowodowała zawalenie się podłogi między pierwszym a drugim piętrem

"W wyniku tego zdarzenia w magazynie na placu Komsomolskim zginęło sześć osób" - poinformował funkcjonariusz służb ratunkowych, którego cytuje agencja TASS.

Służby ratunkowe potwierdziły jedynie, że zawalił się fragment budynku o powierzchni 500 metrów kwadratowych, a obszar pożaru obejmował około 2 tys. metrów kwadratowych. Do jego gaszenia wykorzystano m.in. pociąg gaśniczy i trzy śmigłowce. 

Reklama

Kilka dni wcześniej media informowały o innym groźnym pożarze, który wybuchł w Podolsku pod Moskwą. W płomieniach stanął zakład elektromechaniczny, który produkuje układy elektrohydrauliczne i hydrauliczne. Te były wykorzystywane m.in w sprzęcie wojskowym. Wówczas pożar objął ponad 2,8 tys. metrów kwadratowych powierzchni, a załoga - składająca się z około 150 osób - miała zostać bezpiecznie ewakuowana.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy