Reklama

Reklama

Pożar na promie na Bałtyku. Na pokładzie 300 osób

Płonie prom Stena Scandica, który kursuje na Bałtyku. Według informacji szwedzkich mediów na pokładzie jest około 300 pasażerów. Do akcji zaangażowano wszystkie dostępne łodzie i helikoptery.

Z informacji dostępnych w szwedzkich mediach wiadomo, że do pożaru doszło w okolicy wyspy Gotska Sandön na Morzu Bałtyckim. 

Portal aftonbladet.se przekazał, że ogień wybuchł w części statku, w której transportowane były samochody. "Prawdopodobnie zapaliła się jedna z przewożonych na promie ciężarówek" - czytamy. 

- Zostaliśmy zaalarmowani około godziny 12:40. Natychmiast wysłano wszystkie dostępne łodzie i helikoptery - powiedziała Lisa Mjörning, rzecznik fimry Stena Line, która obsługiwała kurs, cytowana przez aftonbladet.se. 

Reklama

Z kolei Jonas Franzén ze Szwedzkiej Administracji Morskiej podał, że na promie pojawił się dym, nie ma jednak otwartego ognia. 

Nie ma informacji o rannych

Jednostka przewozi 241 pasażerów i 58 członków załogi. Mjörning przekazała, że na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych. - Mamy informację, że pożar powinien być pod kontrolą, ale na miejscu wciąż są jednostki, w razie, gdyby potrzebna była ewakuacja - zaznaczyła rzeczniczka Stena Line. 

Prom Stena Scandica kursuje między miastem Nynäshamn w Szwecji a Windawą na Łotwie. Prom może zabrać na pokład 970 pasażerów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy