Reklama

Reklama

Pożar cerkwi w Moskwie. Opublikowano nagranie

Płonie Cerkiew Świętych Piotra i Pawła w Moskwie. "To żadna niespodzianka" - twierdzi Igor Suszko i dodaje, że "zarządzana przez mafię i FSB" prawosławna świątynia została podpalona.

Nagranie płonącego budynku opublikowała także w mediach społecznościowych agencja NEXTA. Jako pierwszy o zdarzeniu poinformował Igor Suszko, kierowca rajdowy z Ukrainy. "Kościół Piotra i Pawła został podpalony. Rosyjski 'kościół' prawosławny jest zarządzany przez mafię FSB i Władimira Putina. To nie jest niespodzianka" - ocenił. 

Na razie przyczyna pożaru ani skala zniszczeń nie jest znana. To nie pierwsze tego typu wydarzenie w ostatnim czasie. Z początkiem maja w magazynach pod Moskwą wybuchł wielki pożar. Jak informowała wówczas prokremlowska agencja TASS, ogień pojawił się w nocy na terenie kompleksu magazynów Atlant Park. W akcji gaśniczej uczestniczyć miało ponad stu strażaków i kilkadziesiąt jednostek sprzętu.

Reklama

21 maja rosyjska agencja Interfax poinformowała o pożarze na terenie Centralnego Instytutu Aerohydrodynamiki Żukowskiego (TsAGI) w obwodzie moskiewskim, jednego z ośrodków rosyjskiego sektora lotniczego. Płomienie miały pojawić się w podstacji transformatorowej. TsAGI brało udział m.in. w projektach rakiety Energia i promu kosmicznego Buran.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy