Reklama

Reklama

Powodzie w Nigerii. Ponad 500 ofiar, 90 000 zalanych domów

Ponad 500 ofiar śmiertelnych, około 90 000 zalanych domów, zablokowane dostawy żywności i paliwa. Taki jest bilans powodzi w Nigerii, które dotknęły w sumie około 1,4 miliona ludzi.

Jak przekazuje Reuters za ministerstwami ds. humanitarnych i zarządzania katastrofami, powodzie dotknęły 27 z 36 stanów Nigerii. Ucierpiało w sumie około 1,4 miliona ludzi.

Powodzie w Nigerii. "Skala katastrofy jest kolosalna"

Władze Nigerii przekazały, że powodzie spowodowane silniejszymi niż zazwyczaj deszczami narastały od początków lata, nasilając się po uwolnieniu wody z zapory Lagdo w sąsiednim Kamerunie.

"Skala katastrofy jest kolosalna" - dodał w oświadczeniu Mustapha Habib Ahmed, dyrektor generalny Narodowej Agencji Zarządzania Kryzysowego.

W czwartek nagranie z drona w mieście Lokoja - które znajduje się w północno-środkowym stanie Kogi u zbiegu rzek Niger i Benue i od tygodni cierpi wskutek powodzi - ujawniło dziesiątki zatopionych budynków mieszkalnych i przedsiębiorstw.

Reklama

- Jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziałem - powiedział jeden mieszkańców o zalanych ulicach.

Niedobory paliwa, zablokowane dostawy żywności

Zablokowaną przez powodzie główną drogą w Lokoji, nigeryjska korporacja naftowa NNPC uzasadniała niedobór paliwa w stolicy, Abudży. Jak przekazał rzecznik Federalnego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Koton Karfe, powodzie zahamowały transport na co najmniej dwa tygodnie.

Kameruńska firma energetyczna Eneo poinformowała w zeszłym miesiącu, że woda z zapory zostanie uwolniona we wrześniu i październiku, po tym jak jej zbiornik osiągnie 91 proc. pojemności. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy