Reklama

Powódź. Żywioł nie do opanowania. Wstrząsające zdjęcie z Niemiec

Zdjęcie osuwiska w niemieckim mieście Erftstadt obiegło światowe media. Pokazuje siłę żywiołu, z jakim mierzą się mieszkańcy zachodnich Niemiec i Belgii. Wskutek ulewnych deszczy w krajach tych zginęło co najmniej 120 osób, a setki ludzi pozostają zaginione.

Premier landu Nadrenia Północna-Westfalia Armin Laschet określił dramatyczne skutki nawałnic jako "klęskę powodziową o historycznych rozmiarach". W tym landzie co najmniej 43 osoby straciły życie, powiedział po specjalnym posiedzeniu rządu krajowego w Duesseldorfie. Należy się obawiać, że liczba ofiar będzie nadal rosła. 

Szczególnie dramatyczna jest sytuacja w Erftstadt. - Powodzie dosłownie wyrwały wielu ludziom podłogi spod nóg - powiedział premier Laschet. 

Ten moment właśnie uchwycono na powyższym zdjęciu. 

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

Telefon dla Polaków

W związku z sytuacją powodziową w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie Konsulat Generalny RP w Kolonii uruchomił infolinię umożliwiającą zgłaszanie osób zaginionych. Informacje można przekazywać pod numer telefonu: +49 221 93 730 237.

Dodatkowo konsulat informuje, że w regionach dotkniętych powodzią zostały uruchomione centra kryzysowe udzielające informacji w sprawie osób zaginionych i poszukiwanych. Udzielają też informacji osobom potrzebującym natychmiastowej pomocy: Koblencja: 0 800 656 5651, Kolonia: 0 800 221 0001.

Połączenia z centrami kryzysowymi są możliwe wyłącznie z terytorium Niemiec.

Sprawdź prognozę godzina po godzinie dla wybranej miejscowości

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy