Reklama

Powódź w Turcji. Zniszczone Iskenderun pod wodą

Zaledwie kilka dni po tym, jak potężne wstrząsy uderzyły w część południowej Turcji, odnotowano powodzie spowodowane podnoszeniem się poziomu morza. Nagrania i zdjęcia zalanych tureckich ulic trafiły do sieci.

W dotkniętym trzęsieniem ziemi mieście Iskenderun, w prowincji Hatay, drogi zostały całkowicie zalane wodą, co widać na opublikowanych w sieci zdjęciach. Nagranie z miasta opublikowała również agencja Reutera.

Ofiary trzęsienia ziemi w Turcji

Turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych (AFAD) poinformowała w czwartek wieczorem, że w Turcji liczba zmarłych wzrosła do 17 134. Poprzedni bilans mówił o 16 546 ofiarach śmiertelnych.

Według AFP w Syrii zginęły 3 162 osoby.

Tym samym liczba wszystkich ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienie ziemi na pograniczu turecko-syryjskim przekroczyła 20 tysięcy i wynosi 20 296.

Reklama

- Pomoc w zwalczaniu skutków trzęsienia ziemi zaoferowało nam już 95 państw (w tym m.in. Polska - red.), a także 16 organizacji międzynarodowych - oznajmił w czwartek szef tureckiej dyplomacji Mevlut Cavusoglu, cytowany przez stację CNN.

- W tej chwili na obszarze dotkniętym kataklizmem pracuje 6479 ratowników z 56 krajów, a zespoły z kolejnych 19 państw znajdą się w naszym kraju w ciągu najbliższej doby - powiedział minister podczas konferencji prasowej w Ankarze.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Turcja | powódź | Miasto | powodzie | ofiary śmiertelne

Reklama

Reklama

Reklama