Reklama

Reklama

Potężne tornada w USA. Lotniska sparaliżowane

Południowe stany USA od Florydy po Teksas nawiedziły potężne burze. W Alabamie tornado zabiło cztery osoby. Wyładowanie atmosferyczne zakłóciły ruch lotniczy w stanach leżących wzdłuż Zatoki Meksykańskiej.

Silne wiatry zrywały linie wysokiego napięcia. Prądu nie ma kilkaset tysięcy ludzi.

Władze ostrzegają, że w pasie od północnej Florydy po Luizjanę odnotowano tornada i trąby powietrzne, które w dalszym ciągu mogą śmiertelnie zagrozić mieszkańcom tych terenów.

W Alabamie kompletnie zniszczonych jest wiele budynków.

W wielu stanach zakłócony został ruch lotniczy. Najbardziej dotknięte są lotniska wzdłuż Zatoki Meksykańskiej. Dotychczas tylko w Houston, gdzie znajduje się jedno z najbardziej zatłoczonych lotnisk w USA, odwołano blisko 50 lotów.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy