Reklama

Reklama

Potężne śnieżyce w USA. Są ofiary

Tragiczne w skutkach śnieżyce na znacznym obszarze Stanów Zjednoczonych. Zginęły trzy osoby, odwołano ponad 400 lotów.

Ofiary śmiertelne to dwuletnie dziecko w stanie Luizjana na południu kraju, gdzie wiatr powalił drzewo na dom, w którym dziecko spało, oraz uczestnicy wypadków na śliskich drogach w Nebrasce i Wisconsin na północy kraju. 

Według służb, nietypowa o tej porze roku aura dotknęła dwie trzecie terytorium USA, głównie na północy i w części centralnej. Najbardziej ucierpiały stany Connecticut, Massachusetts, Rhode Island, New Hampshire, Maine, Vermont i Nowy Jork. 

To nie jedyne regiony dotknięte śnieżycą. Na pograniczu Dakoty Południowej i Nebraski spadło około pół metra śniegu, a w Minnesocie ostrzegano przed opadami do pięciu centymetrów śniegu na godzinę. Nad te rejony nadciągnął zimny front znad Kanady. Śnieżycom towarzyszyły silne porywy wiatru. 

Reklama

Front zimna kieruje się teraz w stronę Wielkich Jezior i stanów Wisconsin i Michigan. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy