Reklama

Reklama

"Potencjalne problemy" w samolotach Boeing 737 MAX

Linie lotnicze Southwest i American Airlines tymczasowo wycofały samoloty Boeing 737 MAX. Ma to związek z informacjami producenta o "potencjalnych problemach elektrycznych". Maszyny niedawno wróciły do lotów po długiej przerwie związanej z katastrofami.

W wydanym w piątek komunikacie koncern Boeing poinformował, że polecił 16 swoim klientom, by sprawdzili "potencjalny problem elektryczny w konkretnej grupie samolotów 737 MAX przed dalszymi operacjami". Chodzi o sprawdzenie uziemienia w jednym z komponentów systemu elektrycznego.

Nie wiadomo, których linii dotyczy problem

Koncern zaznaczył, że problem dotyczy tylko części maszyn. Nie wymienił jednak, które linie lotnicze zostały powiadomione o problemie.

Jak dotąd o decyzji o tymczasowym uziemieniu 737 MAX poinformowały dwie amerykańskie linie lotnicze - Southwest i American. Southwest wycofało z użytku 30 z 58 maszyn, zaś American - 17.

Reklama

Dwuletnia przerwa po katastrofach

Boeingi 737 MAX stosunkowo niedawno powróciły do lotów na całym świecie po prawie dwuletniej przerwie związanej z naprawianiem wadliwych systemów, które przyczyniły się do katastrof w Indonezji w październiku 2018 r. i w Etiopii w marcu 2019 r., w których łącznie zginęło 346 osób.

W marcu do 15 przewoźników, którzy wznowili loty z użyciem 737 MAX, dołączyły polskie linie lotnicze LOT.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy