Reklama

Poszukiwany za zabójstwo żony i czworga dzieci w rękach policji?

W Szkocji aresztowano Francuza, podejrzewanego o zabójstwo żony i czworga dzieci. Do zbrodni doszło osiem lat temu. Jak jednak informuje agencja AFP, powołując się na źródła zbliżone do sprawy, zatrzymany mężczyzna to nie poszukiwany Xavier Dupont de Ligonnes.

Pochodzący z arystokratycznej rodziny 58-letni Xavier Dupont de Ligonnes jest podejrzewany o dokonanie w 2011 roku brutalnego mordu na pięciorgu członkach swojej rodziny. Zgodnie z ustaleniami śledczych, mężczyzna miał zastrzelić żonę i czworo dzieci, a następnie ukryć ich ciała pod tarasem domu. Makabrycznego odkrycia dokonano trzy tygodnie później w Nantes na zachodzie Francji, gdzie mieszkała cała rodzina.

Jak informowały zagraniczne media i agencje prasowe, w piatek na lotnisku w Glasgow (Szkocja) zatrzymano mężczyznę, którym miał być poszukiwany od ośmiu lat Xavier Dupont de Ligonnes.

Z najnowszych informacji AFP wynika jednak, że na lotnisku nie zatrzymano podejrzanego Francuza. AFP podaje, że wykonane badania genetyczne wskazały, że zatrzymany Francuz to nie poszukiwany Xavier Dupont de Ligonnes. Informacji tych nie potwierdza jednak żadne inne źródło. Reklama

INTERIA.PL/IAR

Reklama

Reklama

Reklama