Reklama

Reklama

Portugalia: W starej części Lizbony znaleziono pod ziemią okręt z XVII wieku

Kilka metrów pod ziemią, w starej części Lizbony, robotnicy budowlani odkryli pozostałości pochodzącego z XVII wieku okrętu. Archeolodzy nie mają wątpliwości, że jednostką tą portugalscy żeglarze odbywali podróże przez Atlantyk.

Jak poinformowała w środę rozgłośnia Observador, znaleziony szkielet okrętu jest bardzo dobrze zachowany. Dodała, że podczas robót budowlanych przy stołecznej starówce, na obszarze sąsiadującym z deltą rzeki Tag, spodziewano się natrafić na "odkrycia historyczne".

"Jednostka ta miała około 27 metrów długości oraz była przygotowana do odbywania długich podróży przez Atlantyk" - poinformował w komunikacie zespół archeologów, który zbadał już znalezisko.

Archeolodzy z Portugalii stwierdzili, że nigdy na terenie tego kraju nie znaleziono lepiej zachowanego okrętu skonstruowanego w drugiej połowie XVII wieku.

Reklama

To dowód na istnienie stoczni w pobliży starówki

"Znaleziony przedmiot ma niezwykłą wartość z punktu widzenia naukowego, a także dla dziedzictwa narodowego naszego kraju" - podsumowali portugalscy badacze.

Odnalezione pozostałości okrętu to kolejny dowód na istnienie w pobliżu lizbońskiej starówki stoczni. W ciągu ostatnich ośmiu lat podczas prac budowlanych, zazwyczaj przy konstrukcji podziemnych parkingów, odkrywano w tej części miasta podobne znaleziska.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy