Reklama

Reklama

Portugalia. Policja ujęła 60 podpalaczy. Są odpowiedzialni za setki pożarów

Portugalska polica zatrzymała w tym roku 60 podpalaczy - poinformowała Komenda Główna Policji w Lizbonie. Jak wynika z policyjnych statystyk, są oni odpowiedzialni za kilkaset pożarów lasów i łąk na terenie całego kraju.

Większość z zatrzymanych podpalaczy zostało ujętych podczas podkładania ognia w czasie sezonu wakacyjnego, kiedy w Portugalii utrzymują się temperatury powyżej 30 st. C, ułatwiające przemieszczanie się ognia.

W środowym komunikacie przekazanym mediom władze portugalskiej policji podały, że w dystrykcie Braga, na północnym zachodzie kraju, funkcjonariusze zatrzymali 45-letnią kobietę, której zarzuca się podłożenie ognia w 11 miejscach rozmaitych kompleksów leśnych.

Widok palącego się ognia jako główny motyw

Służby sprecyzowały, że kobieta z "zaburzeniami psychicznymi i emocjonalnymi" podpaliła też jedną z nieruchomości w regionie.

Reklama

Z kolei w innym mieście północno-zachodniej Portugalii, Ponte de Lima, zatrzymany został 27-letni mężczyzna, któremu zarzuca się podłożenie od czerwca ognia w co najmniej 16 miejscach na terenie kraju. Podpalacz przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Podczas przesłuchania stwierdził, że głównym motywem do podkładania ognia był widok palącego się terenu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy