Reklama

Portugalia: Podejrzane przesyłki w ambasadzie Ukrainy

Portugalska policja ustaliła tożsamość autora dwóch listów skierowanych w poniedziałek do ambasady Ukrainy w Lizbonie z podejrzaną zawartością. Jak poinformowała w środę wieczorem telewizja CNN Portugal, to osoba przebywająca na terenie jednego z państw Unii Europejskiej.

Stacja CNN Portugal powołująca się na portugalskich śledczych twierdzi, że autor przesyłek próbował sugerować, iż nadawcą listów jest amerykańska firma Tesla.

Według telewizji, odebrane przez pracowników ambasady Ukrainy w Lizbonie dwie przesyłki nadeszły pocztą jako zwykłe listy. Miały "specyficzny zapach".

- Poza tym posiadały one cechy zbliżone do przesyłek, które dotarły do innych ambasad Ukrainy np. fragmenty oczu zwierząt lub materiały wybuchowe - podała stacja telewizyjna.

Niepokojąca zawartość przesyłki

CNN Portugal ustalił, że z badań zleconych dwóm ośrodkom badawczym w Lizbonie wynika, iż wewnątrz listów znajdowały się fragmenty oczu zwierząt oraz ślady krwi.

Reklama

Telewizja odnotowała także, że podobne przesyłki zostały wysłane m.in. do ambasad Ukrainy w Hiszpanii, Polsce, we Włoszech, na Węgrzech, w Czechach, Holandii i w Chorwacji.

Na przełomie listopada i grudnia na terenie Hiszpanii zidentyfikowano sześć listów-bomb skierowanych do instytucji publicznych, w tym m.in. do siedziby premiera, a także do jednej z firm zbrojeniowych.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Portugalia | przesyłka | Ukraina | ambasada

Reklama

Reklama

Reklama