Reklama

Reklama

Portugalia: Para uprawiała seks na ulicy. Policjantka użyła gazu pieprzowego

Portugalska policjantka została ukarana za interwencję wobec pary, która uprawiała seks na pełnej turystów ulicy Bacalhoeiros w Lizbonie. Funkcjonariuszka podczas interwencji użyła gazu pieprzowego za co została zawieszona w wykonywaniu obowiązków służbowych. W uzasadnieniu stwierdzono, że użyła środka niewspółmiernego do zagrożenia.

Opisujące niecodzienne zdarzenie media zauważają, że sprawa była "skomplikowana" także dla przełożonych funkcjonariuszki, którzy czekali prawie 14 miesięcy z wydaniem ostatecznej decyzji w sprawie interwencji na jednej z ulic, przylegających do lizbońskiej starówki.

Niecodzienna interwencja na ulicach Lizbony

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2020 r. na ruchliwej ulicy Bacalhoeiros. Kiedy kierowane przez policjantkę prośby do pary uprawiającej seks w miejscu publicznym nie przyniosły rezultatu, kobieta użyła gazu pieprzowego.

Para, która podczas zdarzenia dopuściła się nieobyczajnego wybryku, a także zlekceważyła obowiązujące wówczas przepisy przeciwepidemiczne, poskarżyła się na interwencję funkcjonariuszki na jednym ze stołecznych komisariatów. 

Reklama

Wysokości kary wymierzonej skarżącemu się mężczyźnie i kobiecie nie podano.

Dziennik "Correio da Manha" wskazuje, że 60-dniowa kara zawieszenia dla policjantki, orzeczona przez komendanta głównego PSP jest i tak łagodniejsza, niż proponowane wcześniej przez bezpośredniego przełożonego funkcjonariuszki wyrzucenie jej z policyjnych szeregów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje