Reklama

Portugalia. 79-latka kierowała gangiem, który sprowadzał kokainę z Ameryki Łacińskiej

Portugalska i hiszpańska policja rozbiła grupę, która sprowadzała na Półwysep Iberyjski kokainę z Ameryki Łacińskiej. Gangowi przewodziła 79-letnia Portugalka z miasta Vila Real. W jej domu odnaleziono kilka kilogramów narkotyków.

Portugalscy funkcjonariusze potwierdzili, że we wspólnej operacji z hiszpańską policją oraz żandarmerią rozbili gang sprowadzający do Hiszpanii za pośrednictwem portugalskich portów duże ilości narkotyków.

Grupie szefowała pochodząca z Portugalii emerytka, pomieszkująca w hiszpańskiej prowincji Tarragona. Zatrzymanie 79-latki nastąpiło w mieście Vila Real, na północy Portugalii, dokąd kierowana była większość ładunków narkotyków.

79-latka oficjalnie kierowała spółką importującą materiały budowlane

Zarówno kierująca gangiem kobieta, jak i dwóch jej współpracowników, często przemieszczali się do Portugalii w ramach nadzorowania ładunków odbieranych z transportów docierających głównie z Republiki Dominikany. Oficjalnie 79-latka szefowała spółce importującej materiały budowlane.

Reklama

Według policji zatrzymani wraz z kobietą wspólnicy, 26-latek z Alicante i 60-latek z katalońskiej miejscowości Blanes, poszukiwali klientów w różnych regionach Hiszpanii. W tym celu grupa przestępcza wielokrotnie korzystała z usług innych dilerów narkotykowych.

Z informacji śledczych wynika, że właśnie z powodu nietypowej formy działalności, opierającej się o współpracę z innymi gangami, grupa portugalskiej seniorki została namierzona przez policję. Podczas przeszukania w jej domu w Vila Real znaleziono 15 kg kokainy.

We wtorkowym komunikacie portugalska policja zapowiedziała, że wciąż poszukuje innych członków gangu seniorki i "nie wyklucza kolejnych zatrzymań".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: gang narkotykowy

Reklama

Reklama

Reklama