Reklama

Reklama

Poroszenko: Niemcy i Francja popierają wstrzymanie ognia 1 września

Dwa państwa tzw. formatu normandzkiego, Niemcy i Francja, poparły ukraińską inicjatywę wstrzymania walk w Donbasie od 1 września; czekamy teraz na stanowisko Rosji - oświadczył w środę prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

"Trzy dni temu, 26 sierpnia, na moje polecenie moi przedstawiciele w trójstronnej grupie kontaktowej (w sprawie konfliktu na wschodzie Ukrainy) wystąpili z inicjatywą wstrzymania ognia od 1 września. Dziś nasi partnerzy z Francji i Niemiec poparli inicjatywę Ukrainy i teraz czekamy wszyscy na odpowiedź jednego człowieka, (prezydenta Rosji Władimira) Putina, który ponosi odpowiedzialność za agresję" - powiedział.

Poroszenko złożył to oświadczenie w trakcie wizyty w miejscowości Manhusz w okolicach Mariupola na południu obwodu donieckiego - doniosła agencja Interfax-Ukraina.

Reklama

Prezydent zaznaczył, że pokój w Donbasie zależy wyłącznie od Rosji, i powtórzył, że powinna wycofać ona z Ukrainy swoich żołnierzy i sprzęt, zapewnić misji OBWE swobodny dostęp do wszystkich miejsc na linii starć oraz uwolnić zakładników.

"Mamy nadzieję, że 1 września armaty zamilkną" - oznajmił.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy