Reklama

Reklama

Ponad 80 procent Ukraińców źle ocenia sytuację w kraju

Zdecydowana większość Ukraińców źle ocenia bieżącą sytuację w kraju. Przekłada się to też na niskie poparcie i zaufanie dla rządzących - wynika z badania opinii przeprowadzonego przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii.

82 procent Ukraińców ocenia obecną sytuację ekonomiczną kraju, jako złą. Jeszcze większa grupa, bo 84 procent jako zły oceniła ogólny stan spraw w państwie.

66 procent badanych jako główną przyczynę takiego stanu rzeczy wymieniło wciąż panoszącą się korupcję wśród przedstawicieli władzy. Inny, wymieniany powód złego stanu państwa to tocząca się wojna na wschodzie kraju.

Wzrastają też nastroje protestu. 40 procent respondentów zadeklarowało możliwość udziału w akcjach protestacyjnych. 46 procent respondentów nie jest gotowych na taki krok.

Większość Ukraińców negatywnie ocenia też działania prezydenta Poroszenki. Niemal 70 procent jest zdania, że prowadzi on kraj w złym kierunku. 68 procent ankietowanych odpowiedziało, że nie wierzy w to, iż Petro Poroszenko zdoła osiągnąć pokój w Donbasie.

Mimo to, jak pokazują badania, gdyby wybory prezydenckie miały się odbyć dzisiaj to Petro Poroszenko mógłby liczyć na wejście do drugiej tury. Zmierzyłby się tam z byłą premier Julią Tymoszenko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy