Reklama

Polskie dziecko odebrane przez Jugendamt: Będzie interwencja konsula

Jak dowiedziało się Polskie Radio, Konsul Generalny RP w Hamburgu będzie interweniował w sprawie odebrania polskiej rodzinie dziesięciomiesięcznej córki przez Urząd do spraw Młodzieży. Polskie ministerstwo sprawiedliwości również zwróciło się do Jugendamtu z prośbą o udzielenie informacji na temat powodów odebrania dziecka.

Z relacji rodziny wynika, że dwie urzędniczki Jugendamtu weszły do mieszkania w Hamburgu podczas nieobecności rodziców i siłą odebrali 10-ciomiesięczną Marcelinę. Dziecko w tym czasie znajdowało się pod opieką babci.

W rozmowie z Polskim Radiem kierownik konsulatu generalnego w Hamburgu Piotr Golema zapewnił, że wydział prawny konsulatu zainteresował się sprawą.

"Kontaktowaliśmy się z Jugendamtem telefonicznie, powiedziano nam, że otrzymamy informacje, na które czekamy. W zależności od ich treści będziemy podejmowali dalsze działania" - powiedział Piotr Golema.

Reklama

Konsul Dariusz Pawłoś z ambasady RP w Berlinie potwierdził, że sprawa odebrania dziesięciomiesięcznej Marceliny leży w zainteresowaniu polskich placówek dyplomatycznych oraz polskiego ministerstwa sprawiedliwości.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama