Reklama

Reklama

Polski policjant uratował w Chorwacji Norweżkę przed gwałtem

Policjant z Krakowa delegowany do pełnienia służby w Chorwacji w trakcie porannego treningu uratował 20-letnią obywatelkę Norwegii, którą na plaży usiłował zgwałcić 22-letni Chorwat - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

Do zdarzenia doszło w Biogradzie w Chorwacji. Sierż. szt. Piotr Filar z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który został delegowany do pełnienia służby w Chorwacji w czasie wolnym od służby udał się na poranny trening biegowy. 

- W rejonie plaży zareagował na wołanie o pomoc 20-letniej obywatelki Norwegii, którą usiłował zgwałcić 22-letni obywatel Chorwacji dopuszczając się jednocześnie naruszenia jej nietykalności cielesnej - podkreślił inspektor Mariusz Ciarka.

- Sprawca został zatrzymany i podczas okazania rozpoznany zarówno przez pokrzywdzoną jak i naszego policjanta - dodał rzecznik KGP.

Reklama

Polscy policjanci na chorwackim wybrzeżu Adriatyku

Od pierwszego lipca polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego. W ramach służby policjanci asystują funkcjonariuszom policji chorwackiej i bułgarskiej w wykonywaniu zadań - głównie o charakterze patrolowo-interwencyjnym. Prowadzą też m.in. kontrole dokumenty kierowców i ich pojazdów oraz prowadzą kontrole trzeźwości. Polscy policjanci pełnią służbę również w Info Punktach, gdzie przekazują turystom niezbędne informacje.

W tym roku w Chorwacji i Bułgarii służbę pełni w sumie czternastu funkcjonariuszy, w tym dwie policjantki. Reprezentują oni garnizony: stołeczny, śląski, małopolski, warmińsko-mazurski, wielkopolski, lubuski, mazowiecki oraz podkarpacki. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy