Reklama

Polska w centrum uwagi amerykańskich mediów

Polska znalazła się wczoraj w centrum uwagi Amerykanów. Wszystko za sprawą wizyty w Warszawie Donalda Trumpa, która była szeroko relacjonowana w mediach w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie stacje telewizyjne eksponowały owacyjne przyjęcie przywódcy USA, jego deklaracje w sprawie NATO i Rosji oraz słynny już uścisk dłoni pierwszych dam.

Wieczorne programy informacyjne w USA zaczynały się od zamieszek w Hamburgu. Na tle przemocy i chaosu w Niemczech, Polska robiła wrażenie oazy spokoju i porządku. Reporterka NBC stwierdziła, że nacjonalistyczne przemówienie prezydenta Trumpa zostało dobrze przyjęte w Warszawie. Najszerzej wizytę prezydenta USA relacjonowała telewizja Fox News.

"Polska stawiła się, by walczyć u naszego boku i należy do nielicznych członków NATO wydających 2 procent PKB na obronność. To ważne" - podkreślał publicysta Fox News Eric Bolling tłumacząc, dlaczego Warszawa była właściwym miejscem do złożenia przez prezydenta Trumpa deklaracji o wierności artykułowi 5. Paktu Północnoatlantyckiego. "Polska pokazała, że jest przyjacielem nie tylko w deklaracjach, ale gotowym do walki po naszej stronie. Musimy więc walczyć z nimi" - wtórowała mu Taya Kyle.

Mniej przyjazna prezydentowi Trumpowi telewizja CNN eksponowała fakt, że nadal nie przyznał on, iż Rosja ingerowała w amerykańskie wybory prezydenckie.

Niektóre stacje telewizyjny pokazały scenę podczas której Agata Kornhauser-Duda pozostawia Donalda Trumpa z ręką w powietrzu i podaje dłoń Melanii Trump. "Jeszcze jeden dziwny uścisk dłoni: Trump i polska pierwsza dama" - zatytułowała materiał filmowy telewizja ABC.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy