Reklama

Reklama

Północnokoreański minister w drodze do Szwecji

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Jong Ho przybył w czwartek do Pekinu i zamierza udać się do Szwecji, która reprezentuje interesy dyplomatyczne USA w Pjongjangu - podała japońska agencja Kyodo, powołując się na źródło zaznajomione ze sprawą.

Oczekuje się, że Ri spotka się z szefową szwedzkiej dyplomacji Margot Wallstroem, aby przed planowanym na maj szczytem USA-Korea Płn. przedyskutować takie kwestie jak przetrzymywanie w Korei Północnej trzech obywateli USA - poinformowało to źródło.

Według Kyodo północnokoreański minister był w czwartek widziany na międzynarodowym lotnisku w stolicy Chin. Agencja informuje, że po raz pierwszy szef dyplomacji Korei Płn. pokazał się publicznie poza krajem, od kiedy Biały Dom poinformował w zeszłym tygodniu, że prezydent USA Donald Trump zgodził się na spotkanie na szczycie z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem.

Reklama

Kim poprosił Trumpa o spotkanie za pośrednictwem południowokoreańskiej delegacji, która była w Pjongjangu w zeszłym tygodniu, i przedstawił "zobowiązanie Korei Północnej do natychmiastowego zaprzestania prób balistycznych i jądrowych". 

Szwecja w przeciwieństwie do USA utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Koreą Północną. Stany Zjednoczone reprezentuje szwedzka ambasada w Pjongjangu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy