Reklama

Reklama

Polka ofiarą ataku maczetą w Niemczech. Jest potwierdzenie MSZ

Kobieta, która zginęła w wyniku ataku maczetą w Niemczech była Polką. Informację taką podał "Bild" i inne niemieckie media. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych późnym wieczorem potwierdziło te doniesienia.

- Nasze służby otrzymały smutną informację od policji niemieckiej. Ofiarą napaści jest obywatelka Polski - potwierdził na antenie TVP Info Rafał Sobczak z MSZ.

Do tragedii doszło późnym popołudniem w Reutlingen na południu Niemiec. Uzbrojony w maczetę mężczyzna zaatakował kobietę pracującą w lokalu z kebabami. Ranił też dwie inne osoby. Mężczyzna został aresztowany przez policję.

Według niemieckiej prasy, zabita Polka była w ciąży. - Wszystko na to wskazuje - dodał Rafał Sobczak.

21-latek, który ją zaatakował pracował razem z nią w lokalu z kebabami. Był uchodźcą z Syrii ubiegającym się o azyl. Mężczyzna był znany policji. Według niemieckich śledczych, sprawy nie można kwalifikować jako czynu o charakterze terrorystycznym.

Reklama

Seria brutalnych ataków w Niemczech

W ostatnich dniach Niemcami wstrząsały brutalne ataki na niewinnych ludzi. W piątek niezrównoważony psychicznie nastolatek zastrzelił dziewięć osób w centrum handlowym w Monachium.

Na początku tygodnia niedaleko Wuerzbuerga młody mężczyzna zaatakował siekierą pasażerów regionalnego pociągu, ciężko raniąc cztery osoby.

Sprawca - uchodźca z Afganistanu albo Pakistanu - działał z pobudek polityczno-religijnych.

Dowiedz się więcej nt. niedzielnej napaści maczetą

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy