Reklama

Reklama

"Polityczna biografia" Angeli Merkel. Powstanie książka o byłej kanclerz

Była kanclerz Angela Merkel wraz z szefową swojego biura Beate Baumann napisze swoją "polityczną biografię". - Kanclerz nie chce opowiadać całego swojego życia, chce wyjaśnić najważniejsze decyzje polityczne własnymi słowami - tłumaczy Baumann w rozmowie z tygodnikiem "Der Spiegel".

Angela Merkel w ubiegłym tygodniu pożegnała się ze stanowiskiem kanclerza Niemiec. Teraz razem z Beate Baumann napisze książkę - bez pomocy dziennikarzy i ghostwriterów. Ma to być czysto "polityczna biografia" - informują niemieckie media.

Wspólny projekt Merkel i Baumann

Książka będzie wspólnym projektem Merkel i Baumann, które współpracują ze sobą od prawie 30 lat. Według Baumann, realizacja planów ma trwać od dwóch do trzech lat, nie ma jeszcze wydawcy. 


Nie przewiduje się wsparcia autorów z zewnątrz: "Kanclerz i ja jesteśmy pewne: jeśli mamy napisać tę książkę, to same, tzn. bez ghostwriterów, bez historyków, bez dziennikarzy".

Reklama

Angela Merkel rządziła Niemcami przez 16 lat. Za rządów kanclerza Helmuta Kohla Merkel była w latach 1991-1994 federalną minister ds. kobiet i młodzieży, a w 1994 roku na cztery lata objęła kierownictwo ministerstwa środowiska. Była przewodniczącą chadeckiej partii CDU od 2000 do 2018 roku.

W ubiegłym tygodniu Merkel przekazała urząd kanclerski swojemu następcy, socjaldemokracie Olafowi Scholzowi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje