Reklama

Reklama

Policja zlikwidowała nielegalny obóz uchodźców

Francuska policja ewakuowała zbudowany "na dziko" obóz imigrantów znajdujący się w pobliżu bulwaru La Chapelle w Paryżu. Większość osób tam dotychczas przebywających to uchodźcy z Sudanu, Erytrei i Gwinei.

Trzysta osiemdziesiąt osób od miesięcy koczowało pod wiaduktem napowietrznej linii metra. Osoby uczestniczące w ewakuacji podkreślają, że operacja nie miała charakteru policyjnego, lecz była akcją podyktowaną względami humanitarnymi i sanitarnymi.

22-letni uchodźca z Gwinei Równikowej opowiada, że od trzech miesięcy mieszkał tam w namiocie. Przyjechał do Francji, bo w jego kraju grozili mu śmiercią. Narzeka na fatalne warunki, w jakich koczował pod wiaduktem, gdzie nie było toalety, miejsca, gdzie można byłoby się umyć, a co więcej co chwila ze straszliwym hukiem nad głową przejeżdżało metro. Podkreśla, że byli tam chorzy, małe dzieci i kobiety.

Reklama

Wszystkie ewakuowane osoby zostaną tymczasowo umieszczone w hotelach, gdzie będą czekały na rozpatrzenie ich podań o azyl polityczny.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy