Reklama

Reklama

Policja ewakuowała obóz imigrantów w centrum Paryża

Francuska policja ewakuowała dziś rano prowizoryczny obóz w centrum Paryża, w którym od miesięcy mieszkało około 350 imigrantów, głównie z Sudanu, ale także z Erytrei, Somalii czy Egiptu.

W obozowisku usytuowanym w północnej części stolicy Francji, pod infrastrukturą naziemnej linii metra, mieszkali w pogarszających się warunkach sanitarnych głównie samotni mężczyźni, ale także rodziny z dziećmi.

Według AFP około godz. 6.30 mieszkańcy obozu zostali zebrani w jednym miejscu i wywiezieni autobusami do ośrodków zakwaterowania w regionie paryskim. Jak podała AFP, około 160 z ewakuowanych osób może wystąpić o azyl, a 200 było we Francji tymczasowo, w drodze do innych krajów, głównie Wielkiej Brytanii lub krajów nordyckich.

Reklama

Obóz powstał latem 2014 roku, ale gwałtownie rozrósł się w kwietniu, w następstwie - jak szacują organizacje zajmujące się imigrantami - fali imigracji na włoskie wybrzeża na wiosnę. Wraz z pojawieniem się nowych mieszkańców znacznie pogorszyły się warunki życia w obozie. Władze tłumaczyły potrzebę pilnej ewakuacji ryzykiem epidemii. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy