Reklama

​Polak oskarżony o morderstwo w Wielkiej Brytanii nie przyznaje się do winy

W Wielkiej Brytanii trwa proces 29-letniego Piotra O., oskarżonego o zamordowanie swojego 20-letniego kolegi. Mężczyzna nie przyznaje się do winy - donosi lokalna prasa.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w czerwcu w Manchester w Wielkiej Brytanii. 20-letni Polak zmarł od ciosu nożem. Według oskarżenia, winnym śmierci mężczyzny był inny Polak, 29-letni Piotr O. - informuje lokalna prasa.

Początkowo, w związku ze sprawą zatrzymano cztery osoby, jednak tymczasowy areszt i zarzut morderstwa usłyszał jedynie Piotr O.

Jak wynika z relacji oskarżenia, między Polakami doszło do kilku kłótni poprzedzających dramatyczne wydarzenia. Najpierw miało dojść do kłótni i przepychanki między mężczyznami, a następnie gróźb przy użyciu noża.

Reklama

Tragiczne wydarzenia rozegrały się po kilku dniach, kiedy to mężczyźni pokłócili się na ulicy, po czym oskarżony miał pójść do domu po nóż, a następnie wrócić do 20-latka, żeby zadać mu śmiertelny cios.

Piotr O. nie przyznaje się do winy. Mężczyzna utrzymuje, że działał w samoobronie, a 20-latek został zraniony przypadkowo. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy