Reklama

Reklama

Pogrzeb królowej Elżbiety II może obejrzeć nawet połowa światowej populacji

Pogrzeb królowej Elżbiety będzie wielkim wydarzeniem telewizyjnym. Na całym świecie może je śledzić nawet cztery miliardy osób, czyli połowa globalnej populacji. Uroczystości to także gigantyczna operacja pod względem bezpieczeństwa. W Londynie jeszcze nigdy nie rozmieszczono tylu funkcjonariuszy.

Pogrzeb brytyjskiej królowej będzie gigantyczną operacją pod względem bezpieczeństwa - informuje BBC. W stolicy Wielkiej Brytanii rozmieszczono największą w historii liczbę funkcjonariuszy. Zabezpieczać ją będzie 10 tys. osób. "To operacja większa niż igrzyska olimpijskie z 2012 roku" - powiedział zastępca komisarza Metropolitan Police Stuart Cundy.

Do Londynu przybyli światowi liderzy. Po raz kolejny nowy król i jego następca przejdą za trumną ulicami Westminsteru, który będzie w dużej mierze zamknięty dla ruchu.

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Harmonogram uroczystości

Reklama

Pogrzeb brytyjskiej królowej. Wielkie ekrany na ulicach

 Pogrzeb pokaże sieć kin Vue, Curzon oraz Arc. "To bezpłatne wydarzenie, ale wstępna rezerwacja miejsca jest niezbędna. Podczas transmisji pogrzebu nie będą odbywały się żadne inne pokazy" - napisała sieć kin Arc na Twitterze. 

Wielkie ekrany ustawiono też na placach, w parkach i świątyniach. Pojawią się one m.in. w jednym z parków królewskich niedaleko Pałacu Buckingham - Hyde Parku. Katedry w Bradford, Chester, Guildford, Manchesterze, Norwich oraz Winchester również będą wyświetlać uroczystości. Ekrany będą wystawione m.in. w takich miastach jak Hull, Manchester, Leeds, Ipswich oraz Coventry. W Birmingham ekran będzie ustawiony na Centenary Square.

Dotarcie do stolicy nie będzie ani łatwe, ani tanie. Dlatego też plac będzie lokalnym, łatwo dostępnym miejscem, gdzie ludzie będą mogli oddać się zadumie - powiedział szef rady miejskiej w Birmingham Ian Ward, cytowany przez dziennik "Guardian".

Pogrzeb Elżbiety II. Największe wydarzenie telewizyjne

Wiele brytyjskich stacji telewizyjnych, w tym BBC, ITV oraz Sky News, będzie prowadzić transmisję uroczystości pogrzebowych od początku do końca. W niektórych pubach, które pomimo poniedziałkowego święta bankowego pozostaną otwarte, będzie można śledzić pogrzeb brytyjskiej monarchini. Dotyczy to na przykład lokali należących do grupy Stonegate, największego właściciela pubów w Zjednoczonym Królestwie.

Szacuje się, że uroczystości będą największym wydarzeniem telewizyjnym w historii. Na całym świecie może je śledzić nawet cztery miliardy osób, tj. połowa globalnej populacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy