Reklama

Reklama

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Gdzie oglądać transmisję?

19 września 2022 roku odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II. Początek nabożeństwa zaplanowany jest na godzinę 12.00 czasu polskiego, jednak specjalne programy informacyjne rozpoczną się znacznie wcześniej. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć m.in. w Polsat News.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 r. w wieku 96 lat. Zgodnie z tradycją jej pogrzeb odbędzie się po 11 dniach od śmierci. Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, a cała ceremonia odbędzie się zgodnie z wolą królowej.

Pogrzeb królowej Elżbiety II - jak będzie wyglądała uroczystość?

Pogrzeb królowej Elżbiety II zaplanowany jest na poniedziałek 19 września 2022 r. O 7.30 zakończono wystawianie trumny w Westminster Hall. Otwarcie Opactwa Westminsterskiego przed pogrzebem nastąpiło o godz. 9.00 czasu polskiego, natomiast o godz. 11:44 trumna z ciałem królowej zostanie przewieziona z Pałacu Westminsterskiego do Opactwa przez Oddział Królewskiej Marynarki Wojennej, by punktualnie w południe rozpocząć nabożeństwo pogrzebowe. 

Reklama

Msza ma się zakończyć o godz. 13.00 czasu polskiego pięcioma minutami ciszy ku czci zmarłej królowej.

Następnie kondukt pogrzebowy z trumną przejdzie ulicami miasta w stronę Wellington Arch. 

Od momentu śmierci królowej w Wielkiej Brytanii widać wielkie poruszenie, a pod każdą z jej rezydencji gromadzą się tłumy ludzi przynoszących kwiaty. 

By złożyć hołd przed  trumną wystawioną przez kilka dni w Westminster Hall, trzeba było ustawić się w olbrzymiej kolejce i czekać na swoją kolej nawet kilkanaście godzin.

Pogrzeb królowej Elżbiety II - gdzie i o której obejrzeć transmisję?

Pogrzeb królowej Elżbiety II to ważne wydarzenie, w którym udział biorą głowy wielu państw - m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką. Szacuje się, że transmisję tego wydarzenia obejrzą ponad 4 mld osób na całym świecie. 

Uroczystość będzie transmitowana przez większość brytyjskich kanałów informacyjnych, m.in. przez BBC czy Sky News.  W Polsce nabożeństwo pogrzebowe na żywo będzie można obejrzeć na kilku kanałach, m.in. Polsat News. Specjalne wydanie programu rozpoczęło się już o godz. 10.00.

Transmisję pogrzebu Elżbiety II będzie można zobaczyć również na polsatnews.pl.

Pogrzeb królowej Elżbiety II będzie można śledzić także w naszej relacji na żywo w Interii. Kliknij TUTAJ

Transmisja pogrzebu królowej w przestrzeni publicznej 

Brytyjczycy będą mogli zobaczyć uroczystość w wielu punktach Londynu i poza nim. Za udostępnienie wydarzenia odpowiedzialne są sieci kin  Vue, Arc oraz Curzon, a wielkie ekrany zostaną ustawione w kościołach, parkach i na skwerach. Jeden z nich stanie w Hyde Parku nieopodal Pałacu Buckingham.

Czytaj również:

Królewskie pogrzeby – tłumy, przepych i tradycje. Te ceremonie zapadły w pamięć

Ile wynoszą koszty związane ze śmiercią królowej Elżbiety II? Kwota jest niewiarygodna

Mają dość monarchii. Ostatni królewski pogrzeb w Anglii?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama