Reklama

Podejrzana paczka przed biurem Angeli Merkel

Niemiecka policja poinformowała w środę o zabezpieczeniu biura kanclerz Angeli Merkel w związku z otrzymaniem podejrzanej przesyłki. Służby bezpieczeństwa na miejscu sprawdzają paczkę - powiedział rzecznik federalnej policji Thorsten Peters.

Policja podkreśla, że jest to rutynowe działanie. W ramach postępowania zamknięto główne wejście do biura kanclerz Niemiec, które znajduje się w centrum Berlina. Peters dodał, że na miejsce mają przybyć specjalni funkcjonariusze, którzy pomogą w sprawdzaniu paczek. Mimo policyjnych prac w budynku odbyło się, zaplanowane na rano, posiedzenie rządu, w którym brała udział kanclerz Merkel.

Świadkowie, na których powołuje się agencja Reutera, donoszą, że policja zostawiła przed wejściem cztery plastikowe paczki pocztowe.

W 2010 roku niemiecka policja przechwyciła paczkę z materiałami wybuchowymi, która została wysłana do biura Merkel z Grecji. Media przypominają, że Europa weszła w 2016 rok w stanie podwyższonej gotowości w obawie przed potencjalnymi zamachami terrorystycznymi. W listopadzie zeszłego roku w zamachach w Paryżu, do których przyznało się Państwo Islamskie (IS), zginęło 130 osób.

Reklama

Agencja Reutera przypomina, że podczas obchodów Nowego Roku niemiecka policja otrzymała ostrzeżenie przed potencjalnym zamachem bojowników z Iraku i Syrii w Monachium.


Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Angela Merkel

Reklama

Reklama

Reklama