Reklama

Reklama

Podano narodowości ofiar zamachu w Sztokholmie

Wszystkie cztery ofiary piątkowego zamachu w Sztokholmie zostały zidentyfikowane - poinformowała szwedzka policja. Ofiary to dwoje obywateli Szwecji, jeden obywatel Wielkiej Brytanii jeden Belg. Dziesięć z 15 rannych osób wciąż przebywa w szpitalach. Cztery są w ciężkim stanie.

Policja podała też, że 39-letni zamachowiec, pochodzący z Uzbekistanu, w 2014 roku złożył wniosek o pozwolenie na pobyt stały w Szwecji. Nie otrzymał go i wydano nakaz jego deportacji. W związku z tym mężczyzna był poszukiwany.  

W piątkowe popołudnie 39-latek wjechał rozpędzoną ciężarówką w przechodniów. Jego motywy są nieznane, choć wielu ekspertów zwraca uwagę na podobieństwo jego działań do ataków w Nicei, Berlinie i Londynie, gdzie zamachowcy także użyli samochodów. Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin po ataku.  

Reklama

Policja podała, że w sprawie piątkowego zamachu przesłuchano do tej pory około pięciuset osób - głównie świadków zdarzenia. 

Według gazety "Expressen", dzisiaj rano policja zatrzymała w mieście Sollentuna pod Sztokholmem dwie osoby podejrzane o powiązania z zamachowcem. Są obecnie przesłuchiwane. Wczoraj w Vårbergu, południowej dzielnicy Sztokholmu, zatrzymano zaś sześciu Uzbeków - rodaków zamachowca.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy