Reklama

Reklama

Po wizycie w Polsce Trumpa czeka ważne spotkanie

Do Hamburga dzisiaj przyjadą pierwsze delegacje na rozpoczynający się w piątek szczyt G20. W godzinach popołudniowych spodziewany jest przyjazd amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa oraz prezydenta Turcji Recepa Erdogana. Wieczorem ma dojść do spotkania Donalda Trumpa z Angelą Merkel. Następnego dnia amerykański prezydent po raz pierwszy będzie rozmawiał z Władimirem Putinem.

Jak poinformował rzecznik prasowy rządu Steffen Seibert, do spotkania Angeli Merkel z Donaldem Trumpem dojdzie dzisiaj o godzinie 18 w hotelu Atlantic. Jak twierdzą niemieckie media, będzie to ostatnia próba ratowania szczytu. USA wycofały się z paktu klimatycznego i nie chcę umów z Unią Europejską o wolnym handlu. 

Prawdopodobniej także dzisiaj dojdzie do spotkania Angeli Merkel z tureckim prezydentem Recepem Erdoganem. Na razie nie podano ani godziny, ani tematu rozmowy. Napięcia na linii Berlin-Ankara są coraz większe, rząd federalny odmówił Erdoganowi publicznego występu przed mieszkającymi w Niemczech Turkami. 

Od dzisiaj Hamburg stał się silnie strzeżoną twierdzą. Bezpieczeństwa pilnuje ponad 20 tys. policjantów. Pomimo tak dużej prezencji policji dochodzi do zamieszek ulicznych prowokowanych przez anarchistów.

Reklama

Do Hamburga już przyjechało dziesiątki tysięcy antyglobalistów, anarchistów, którzy zamierzają demonstrować przeciwko organizacji szczytu G20. Wśród nich znajdują się lewaccy ekstremiści gotowi do aktów przemocy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy