Reklama

Płomienie na kilkadziesiąt metrów. Pożar pod Zurychem

W obiekcie przemysłowym w miejscowości Spreitenbach w kantonie Argowia, nieopodal Zurychu w Szwajcarii wybuchł duży pożar - informują zagraniczne media. Do sieci trafiły też zdjęcia oraz nagrania z pożaru.

"Wysokość płomieni sięga nawet 30 metrów" - poinformował w niedzielę lokalny dziennik "Aargauer Zeitung". 

Szwajcaria. Olbrzymi pożar w pobliżu Zurychu

Jak przekazała miejscowa policja, oprócz pożaru odnotowano również kilka wybuchów niewiadomego źródła. Na ten moment nie ma informacji na temat ewentualnych ofiar pożaru. Wiadomo, że w wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne.

Z informacji służb wynika, że pierwsze informacje o pożarze pojawiły się około godziny 16:30 w niedzielę 29 maja. - Płonie budynek magazynowy, w którym przechowywany jest bitum - przekazał w rozmowie z agroviatoday.ch Adrian Bieri, rzecznik prasowy policji kantonu Aargau.

Reklama

Bitum jest stosowany w budownictwie drogowym oraz do uszczelniania. To mieszanina substancji stałych lub ciekłych, która charakteryzuje się dużą lepkością. Jak przekazała lokalna straż pożarna, magazynowana substancja utrudnia akcję gaśniczą.

Ciemny słup dymu nad płonącym obiektem jest widoczny z odległości kilku kilometrów. Potwierdzają to nagrania oraz zdjęcia, które pojawiły się w sieci.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Szwajcaria | łupki bitumiczne | pożar

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy