Reklama

Reklama

Pilne konsultacje Zełenskiego i Dudy. Odpowiedź na zmasowany ostrzał Ukrainy

Rozmawiałem dziś z prezydentem Polski Andrzejem Dudą - zakomunikował na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Konsultacje dotyczył trzech obszarów: pomocy międzynarodowej dla Ukrainy, wzmocnienia tamtejszej obrony i izolacji Rosji. Kontakt miał związek z poniedziałkowymi atakami na największe ukraińskie miasta.

"Skoordynowaliśmy nasze kroki z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Będziemy pracować nad konsolidacją międzynarodowego wsparcia, wzmacnianiem ukraińskich zdolności obronnych, odbudowie tego, co zniszczono oraz zwiększaniem izolacji Rosji" - napisał na Twitterze Wołodymyr Zełenski.

"Po dzisiejszych atakach na Kijów i inne miasta Ukrainy, odbywają się pilne konsultacje Prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego" - podała wcześniej kancelaria prezydenta Dudy, informując o rozmowie telefonicznej obu przywódców.

Zmasowany atak rakietowy na Ukrainę

W poniedziałek doszło do zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego na szereg miast w większości regionów Ukrainy. Pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, w Zaporoże oraz w miasta obwodów dniepropietrowskiego i mikołajowskiego. 

Reklama

O wybuchach i uruchomieniu systemów obrony przeciwrakietowej informowały władze lokalne i regionalne m.in. we Lwowie, Tarnopolu i Chmielnickim. Według wstępnych doniesień ukraińskiej policji, w całej Ukrainie zginęło około 10 osób, a blisko 60 zostało rannych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy