Reklama

Reklama

Pierwsze kobiety w elitarnej formacji Army Rangers

To historyczny dzień amerykańskiego wojska. Po raz pierwszy w historii dwóm kobietom udało się ukończyć morderczy trening na bagnach. Dzięki temu zostały przyjęte do elitarnej formacji rangersów.

Wyczerpujące szkolenie miało je przygotować do przezwyciężania zmęczenia, głodu i stresu niezależnie od sytuacji. Program nauki przewiduje różne ćwiczenia wytrzymałościowe. W ciągu 40 minut trzeba zrobić 49 pompek, 59 przysiadów i przebiec 8 km. Organizowane są również testy pływackie, tory przeszkód i skoki spadochronowe.

Nie ma żadnej taryfy ulgowej ze względu na płeć.

Oficjalna ceremonia przyjęcia do rangersów odbędzie się pod koniec tygodnia. Pentagon nie podjął jeszcze decyzji, jaką rolę powierzyć kobietom w elitarnym oddziale piechoty.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama