Reklama

Piekło w raju dla turystów. Konflikty i protesty

Coraz trudniej wypoczywać i żyć na włoskiej wyspie Capri. Turyści i mieszkańcy muszą zmagać się z ogromnym ruchem, zarówno na lądzie, jak i na morzu, z tłokiem w porcie oraz ze źle działającą komunikacją. Protestuje głównie branża turystyczna - informują media.

Tłok w środkach komunikacji, za mało autobusów, konieczność długiego oczekiwania na przystankach w upale, korki na drogach. Sytuacja jest nie do przyjęcia - tak miejscowi właściciele hoteli i pensjonatów oraz przedstawiciele całej branży handlowej opisują to, co dzieje się na wyspie.

Z racji usług świadczonych turystom z całego świata i w trosce o komfort ich wakacji stanęli w obronie przyjezdnych. Prowadzą kampanię domagając się natychmiastowego rozwiązania problemów z transportem publicznym.

Podkreśla się, że liczba kursów na niektórych trasach jest niewystarczająca nawet w sezonie zimowym. Tymczasem obecnie, w szczycie sezonu letniego, przebywa na Capri wielokrotnie więcej ludzi.

Reklama

Zwraca się też uwagę na kontrast między wysokimi cenami noclegu i pobytu w tym malowniczym zakątku Zatoki Neapolitańskiej a wyjątkowo niezadowalającym poziomem komunikacji.

Hotelarze w wypowiedziach dla mediów przyznają, że wstydzą się przed swymi gośćmi z powodu warunków, w jakich muszą oni podróżować między Capri a drugą częścią tej wyspy, gminą Anacapri oraz portem.

Na Anacapri jest jeszcze gorzej i dlatego do protestu przyłączyły się lokalne władze.

Sytuację pogarsza spór między zarządami obu części wyspy, które nawzajem oskarżają się o jej utrudnianie.

Jednak największym i nierozwiązanym od lat i stale rosnącym problemem Capri jest ogromna liczba turystów, zwłaszcza tych przybywających tam tylko na kilka godzin.

Władze rozważają nawet możliwość ograniczenia liczby przypływających statków i wodolotów, tak aby przerwa między kolejnymi zawijającymi jednostkami wynosiła 20 minut. Obecnie przypływają one co 5 minut.

 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama