Reklama

Reklama

Piąta ofiara katastrofy pod Garmisch-Partenkirchen. Rośnie tragiczny bilans

Służby wydobyły kolejną, piątą już ofiarę śmiertelną spod wraku pociągu linii regionalnych, który wykoleił się w piątek w pobliżu Garmisch-Partenkirchen w Bawarii na południu Niemiec - poinformował portal dziennika "Bild". Akcja ratunkowa w miejscu katastrofy nadal trwa.

Trzy z pięciu wagonów składu przewróciły się i częściowo zsunęły z nasypu. Ratownicy od początku zakładali, że pod wrakiem nadal mogą być uwięzieni ludzie.

Bawarska policja poinformowała, że bilans potwierdzonych ofiar śmiertelnych wynosi obecnie pięć osób, cztery z nich to kobiety. Jak podaje "Bild", potwierdziło się to w sobotę w południe, kiedy ratownikom udało się wydobyć piątą ofiarę.

- Osoby wydobyte spod wraku są zmasakrowane, dlatego nie zostały jeszcze zidentyfikowane - poinformował szef MSW Bawarii Joachim Herrmann.

Reklama

Katastrofa w pobliżu Garmisch-Partenkirchen. Kilkudziesięciu rannych

W katastrofie ciężko rannych zostało ponad 60 osób, część z nich została przetransportowana do okolicznych szpitali helikopterami ratunkowymi. Według rzecznika ratownictwa lotniczego ADAC, w akcji brało udział sześć śmigłowców ratowniczych, a także "Bundeswehra i policja, którzy w znaczącej ilości obecnie stacjonują w Garmisch-Partenkirchen w związku ze zbliżającym się szczytem G7".

Przyczyna wypadku jest niejasna, ale wiele wskazuje na awarię. Według oficjalnych informacji w pociągu znajdowało się około 140 pasażerów.

Jak przypomina "Bild", piątkowa katastrofa wydarzyła się dokładnie 24 lata po najgorszym wypadku kolejowym w historii Niemiec. 3 czerwca 1998 roku pociąg Intercity jadący z prędkością 200 km na godz. wykoleił się w Eschede, na trasie z Monachium do Hamburga. Zginęło wówczas 101 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy