Reklama

Reklama

Peru: Misjonarka zamordowana w czasie snu

Nie żyje Nadia De Munari, włoska świecka misjonarka, która pracowała w Nuevo Chimbote w Peru. Została śmiertelnie raniona podczas snu - informuje Katolicka Agencja Informacyjna.

Nadia De Munari pracowała w slumsach Nuevo Chimbote, gdzie zajmowała się ubogimi dziećmi z przedszkoli. 

Zginęła w czasie napadu 24 kwietnia 2021 r. Miała 50 lat. Przyczyny ataku są wciąż nieustalone. Raniona misjonarka w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Limie, gdzie przeszła operację. Jej życia nie udało się jednak uratować. 

Śledztwo w sprawie napadu jest w toku. Pierwsze ustalenia mówiły o rabunku. 

"Jestem wstrząśnięty tym, co spotkało tę szlachetną kobietę, wciąż nie mogę sobie wyobrazić, jak mogło dojść do takiego morderstwa" - powiedział arcybiskup Limy, Carlos Gustavo Castillo, którego wypowiedź przytacza KAI.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy