Reklama

Reklama

​Peru: Armia będzie strzelać do samolotów mogących przewozić narkotyki

Prezydent Peru Ollanta Moises Humala Tasso podpisał w sobotę ustawę pozwalającą peruwiańskiemu lotnictwu na zestrzeliwanie samolotów podejrzanych o przewożenie na pokładzie narkotyków.

Peru zrezygnowało z zestrzeliwania podejrzanych maszyn po incydencie w 2001 r., w którym na skutek błędnej oceny strącony został samolot z 35-letnią Amerykanką i jej nowo narodzonym dzieckiem na pokładzie.

USA wcześniej popierały zestrzeliwanie samolotów mogących transportować narkotyki, ale obecnie są przeciwne powracaniu do tego rozwiązania - podała agencja Associated Press, powołując się na źródła w peruwiańskich władzach.

Zgodnie z nowym prawem peruwiańskie lotnictwo najpierw będzie ostrzegać maszyny podejrzewane o transport niedozwolonych substancji i nakazywać im wylądowanie.

Reklama

Sąsiadujące z Peru kraje, w których na masową skalę produkowane są i przez które przewożone są narkotyki, zezwalają na zestrzeliwanie samolotów podejrzanych o przewożenie tego rodzaju substancji. Jednak z wyjątkiem Wenezueli i Hondurasu w ostatnich latach dochodziło do tego raczej rzadko.

W 2012 r. Peru stało się największym na świecie producentem kokainy; mniej więcej połowa wyprodukowanego wówczas narkotyku została przetransportowana samolotami do Boliwii - pisze AP.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy