Reklama

Reklama

Pentagon: Atak lotnictwa USA na obóz Al-Kaidy. Ponad 100 zabitych

Ponad 100 osób zginęło w czwartek w wyniku ataku amerykańskiego lotnictwa na obóz szkoleniowy Al-Kaidy w północnej Syrii - poinformował Departament Obrony USA.

Obóz, który był celem ataku, działa w północnosyryjskiej prowincji Idlib od 2013 roku.

Według Pentagonu od początku roku w atakach sił powietrznych USA na cele Al-Kaidy zginęło w Syrii ponad 150 ekstremistów.

W czwartek źródła syryjskie podały, że ponad 40 członków dżihadystycznego ugrupowania Dżabhat Fatah al-Szam zostało zabitych w nalotach na ich obóz w syryjskiej prowincji Aleppo, na północnym zachodzie kraju. Do tych ataków doszło na obszarze, gdzie operuje rosyjskie lotnictwo i międzynarodowa koalicja dowodzona przez USA.

Reklama

Dżabhat Fatah al-Szam to dawne syryjskie odgałęzienie Al-Kaidy. Ugrupowanie pierwotnie nazywało się Front al-Nusra, ale po oderwaniu się od Al-Kaidy w ubiegłym roku zmieniło nazwę. Organizacja jest sprzymierzona z kilkoma wpływowymi ugrupowaniami rebelianckimi, które walczą z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Donald Trump, który w piątek został zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych, zapowiedział w mowie inauguracyjnej, że USA zjednoczą "cywilizowany świat przeciwko radykalnemu islamskiemu terroryzmowi", który zostanie wykorzeniony.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy