Reklama

Reklama

Pasażerowie pociągu Kijów-Moskwa skierowani na kwarantannę

Pasażerowie jednego z wagonów pociągu relacji Kijów-Moskwa zostali skierowani na kwarantannę w Briańsku w zachodniej Rosji, ponieważ ich współpasażerka, obywatelka Chin, miała podwyższoną temperaturę - poinformowała w piątek agencja Interfax-Ukraina.

Chinka, która miała 38 stopni gorączki, została przewieziona do miejscowego szpitala zakaźnego - podała agencja, powołując się na Ludmiłę Trapeznikową, szefową regionalnego oddziału Rospotriebnadzoru, urzędu odpowiadającego w Rosji za kwestie sanitarne.

Współpasażerów kobiety skierowano na kwarantannę do miejskiego szpitala w Briańsku.

Trapeznikowa zapewniła, że sytuacja jest pod kontrolą, a więcej informacji udzieli po południu. Nie wyjaśniła, czy zarządzenie kwarantanny w Briańsku ma związek z epidemią koronawirusa COVID-19 z Chin.

Reklama

Rosyjskie media informują, że w wagonie było 22 pasażerów i dwóch konduktorów.

Nie wiadomo, czy Chinka wsiadła do pociągu w Kijowie.

Na wywołane przez nowego koronawirusa zapalenie płuc zmarło dotychczas ponad 2,1 tys. osób, zdecydowana większość w Chinach kontynentalnych. Poza Chinami najwięcej zakażeń zanotowano w Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Tajlandii, na Tajwanie i w Malezji. 634 przypadki potwierdzono na pokładzie statku wycieczkowego Diamond Princess zacumowanego u wybrzeży Jokohamy.

Natalia Dziurdzińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy