Reklama

Reklama

Paryż: Przeszukania w domu Epsteina i w agencji modelek

Francuskie władze przeprowadziły przeszukania w paryskim mieszkaniu finansisty z USA Jeffreya Epsteina oraz w agencji modelek Karin Models - podaje we wtorek agencja AFP. Nieżyjący już miliarder był oskarżony w USA o nakłanianie nieletnich dziewcząt do prostytucji.

Jak wyjaśnia AFP, powołując się na źródła w stołecznej prokuraturze, przeszukania dotyczyły śledztwa wszczętego 23 sierpnia. Dotyczy ono gwałtów i agresji seksualnych, głównie na nieletnich, i stanowi francuską odsłonę skandalu wokół Epsteina.

Oskarżany o handel nieletnimi dziewczętami

66-letni miliarder, który w przeszłości regularnie bywał we Francji, 10 sierpnia zmarł w areszcie federalnym w Nowym Jorku. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Był oskarżony w USA o handel nieletnimi dziewczętami i ich molestowanie seksualne. Utrzymywał jednak, że jest niewinny. Jego proces miał rozpocząć się w czerwcu 2020 r. Miliarderowi groziło do 45 lat więzienia.

Reklama

Przeszukania

Według źródeł AFP, pierwsze przeszukanie w agencji Karin Models przeprowadzono 17 sierpnia. Została ona założona w 1978 r. przez znajomego Epsteina, Francuza Jean-Luca Brunela. Również on objęty był dochodzeniem prowadzonym przez amerykańskich śledczych. Drugie przeszukanie, w mieszkaniu Amerykanina na prestiżowej paryskiej alei Focha, miało miejsce w poniedziałek.

Top modelka mówi o gwałcie

Na początku września dawna holenderska top modelka w liście do prokuratora oskarżyła Epsteina o gwałt, do którego miało dojść na początku lat 90. - podaje agencja AFP. W sprawie Amerykanina w ostatnim czasie przesłuchano we Francji co najmniej trzy kobiety.

Zgodnie z amerykańskim aktem oskarżenia, Epstein miał w latach 2002-2005 ściągać nieletnie dziewczyny do swych rezydencji, m.in. na Manhattanie oraz w Palm Beach na Florydzie. Płacił niektórym dziewczynom i swoim współpracownikom za werbowanie kolejnych ofiar. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy