Reklama

Reklama

Parada poparcia dla Donalda Trumpa na jeziorze. Kilka łodzi zatonęło

Pięć łodzi zatonęło, a kilka rozbiło się o skały podczas parady poparcia dla prezydenta USA Donalda Trumpa zorganizowanej na jeziorze w Teksasie. Według miejscowej policji do zdarzenia przyczynili się sami uczestnicy imprezy.

Do zdarzenia doszło w sobotę 5 września na jeziorze Travis w Teksasie. W paradzie poparcia dla urzędującego prezydenta USA, wzięły udział setki łodzi.

Inicjatywa spodobała się Trumpowi, który podziękował swoim zwolennikom w mediach społecznościowych. "Chciałbym do was dołączyć, ale jestem całkowicie skupiony na 3 listopada (data wyborów prezydenckich w USA - red.). Dziękuję Wam!" - napisał na Twitterze prezydent USA.

Chociaż pogoda była tego dnia spokojna, chwilę po rozpoczęciu imprezy do miejscowej policji zaczęły napływać pierwsze sygnały o zagrożeniu. Okazało się, że łodzi na jeziorze było zbyt wiele, wskutek czego większe jednostki płynąc wytwarzały fale, które na zatłoczonej tafli stworzyły niebezpieczne warunki dla mniejszych łodzi.

Reklama

W efekcie pięć jednostek zatonęło, a kilka innych fale zniosły na skaliste nadbrzeże. Poszkodowanym na pomoc ruszyli inni uczestnicy imprezy.

Lokalne władze poinformowały, że chociaż zdarzenie wyglądało groźnie, nikt w nim nie ucierpiał.

Zobacz też: USA: Czy jest możliwa powtórka z 2016 roku?

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL